اتاق دوش شیشه ای

اتاق دوش

اشتراک گذاری مطلب
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

اتاق دوش

منظور از «اتاق دوش» کابین‌دوش‌های ساده یا پیشرفته هستند که دارای دوش، زیر دوشی (یا وان یا جکوزی) و گاهی، برخی تجهیزات جانبی می‌باشند و در فضایی غیر از حمام اجرا می‌گردند. از موارد کاربرد اتاق دوش، می‌توان سالن‌های آرایشی و پیرایشی و باشگاه‌های ورزشی را نام برد. اتاق‌های دوش به صورت مربعی، مستطیلی و گرد ساخته می‌شوند. معمولاً ۲ وجه آن‌ها به صورت ورق‌های پی وی سی و وجوه دیگر نیز مانند سایر کابین‌دوش‌ها به صورت شیشه‌ای یا طلقی پلکسی گلاس هستند. دوش و تجهیزات جانبی بر روی وجوه پی وی سی نصب می‌گردند. جنس پانل زیر دوشی مورد استفاده در اتاق دوش های تولیدی شرکت آبشار کابین از ورق‌های پلیمری ABS بوده و بر روی آن یک لایه رزین اکریلیک کشیده شده است. این زیر دوشی ها دارای مزایای زیر هستند:

۱ ـ ضد آب و ضد خش بودن

۲ ـ آنتی باکتریال بودن که مانع از ایجاد بیماری های پوستی در افراد می شود

۳ ـ مقاوم بودن در برابر ضربه

۴ ـ دارای شاسی فلزی (تقویت شده) که مانع از شکستن یا تغییر شکل پانل زیر دوشی می گردد

۵ ـ دارای پایه های قابل تنظیم جهت تنظیم شیب محل نصب

۶ ـ بدون تغییر رنگ در اثر استفاده مکرر و تماس با آب

اتاق دوش | اتاق دوش گرد

قیمت اتاق دوش و عوامل مؤثر بر آن

با توجه به این که شرکت آبشار کابین تولید کننده انواع اتاق دوش بر اساس سلیقه و فضای شما می باشد، نمی توان قیمت مشخصی را برای این محصول تعیین کرد. قیمت اتاق دوش به عوامل زیادی بستگی دارد که عبارتند از:

۱ ـ نوع، طرح و رنگ اجزای تشکیل دهنده و مدل:

اتاق دوش از اجزای مختلفی نظیر فریم و یراق آلات ساخته شده است و هر جزء در انواع، طرح ها و رنگ های مختلف اجرا می شوند که هر کدام قیمت مخصوص به خود را دارند. ضمن این که اتاق دوش های شرکت آبشار کابین در ۳ نوع فریم دار ریلی، فریم لس ریلی و فریم لس لولایی تولید می شوند که در قیمت آن ها مؤثر هستند.

۲ ـ ابعاد:

اتاق دوش ها در ابعاد مختلف و بر اساس فضای شما ساخته می شوند. هر چه ابعاد کابین دوش بزرگتر باشد، متراژ شیشه سکوریت یا طلقی پلکسی گلاس و وزن فریم آلومینیومی مصرفی نیز بیشتر شده و در نتیجه، قیمت آن نیز افزایش می یابد.

۳ ـ حمل و نصب:

اتاق دوش ها باید از محل کارگاه به محل نصب، حمل و در آن جا نصب شوند. بنابراین، هر چه محل نصب از محل کارگاه دورتر باشد، قیمت اتاق دوش افزایش می یابد. البته اجرت نصب در تمام محل ها ثابت است.

۴ ـ تجهیزات جانبی:

در اتاق دوش ها از دوش، زیر دوشی و تجهیزات دیگر نیز استفاده می شود که در صورت استفاده از هر کدام، هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

و …

اتاق دوش

انواع اتاق دوش

در اتاق دوش از شیشه نشکن (معمولاً سکوریت) در رنگ های مختلف ساده، دودی، برنزی و … و نیز به صورت شفاف، ساتینا و یا سندبلاست شده یا طلقی پلکسی گلاس به صورت ساده یا مشجر (در دو نوع مات کامل و مات طرح دار با طرح های مختلف) استفاده می شود و در ۴ مدل تولید می گردد.

مدل شیشه ای فریم دار ریلی

در این نوع از اتاق دوش ها از شیشه سکوریت ۶ میل استفاده می شود که در درون یک قاب آلومینیومی محکم شده و با پیچ یا پرچ به دیوار متصل می گردد. قاب مصرفی از جنس آلومینیوم خالص و ضد آب و ضد زنگ با رنگ کوره ای بوده و در رنگ های سفید، نقره ای مات، نقره ای براق، طلایی براق و زیتونی براق موجود می باشد. کلیه یراق آلات مصرفی اعم از چرخ ها، دستگیره ها و … از جنس استیل ۳۰۴ یا برنج یا پلاستیک فشرده و ضد آب و ضد زنگ با ضمانت ۵ ساله هستند و در رنگ های کوره ای سفید، نقره ای مات، نقره ای براق، طلایی براق و زیتونی براق موجود می باشند.

مدل شیشه ای فریم لس ریلی

در این نوع از اتاق دوش ها از شیشه سکوریت ۱۰ میل استفاده می شود که بدون قاب و با تعدادی بست به دیوار و زیر دوشی متصل می گردد و درب به صورت کشویی با استفاده از یک ریل استیل در پشت شیشه های ثابت حرکت می کند. کلیه یراق آلات مصرفی در این نوع از اتاق دوش ها اعم از ریل ها، دستگیره ها، بست ها و … از جنس استیل ۳۰۴ و ضد آب و ضد زنگ با ضمانت ۵ ساله هستند و در رنگ های کوره ای نقره ای مات، نقره ای براق و طلایی براق موجود می باشند.

مدل شیشه ای فریم لس لولایی

در این نوع از اتاق دوش ها از شیشه سکوریت ۱۰ میل استفاده می شود که بدون قاب و با تعدادی بست به دیوار و زیر دوشی متصل می گردد و درب با استفاده از تعدادی لولا به شیشه های ثابت متصل شده و به صورت لولایی باز و بسته می شود. کلیه یراق آلات مصرفی در این نوع از اتاق دوش ها اعم از دستگیره ها، بست ها، لولاها و … از جنس استیل ۳۰۴ و ضد آب و ضد زنگ با ضمانت ۵ ساله هستند و در رنگ های کوره ای نقره ای مات، نقره ای براق و طلایی براق موجود می باشند.

مدل طلقی پلکسی گلاس

در این نوع از اتاق دوش ها از طلق پلکسی گلاس استفاده می شود که در درون یک قاب آلومینیومی محکم شده و با پیچ یا پرچ به دیوار متصل می گردد. قاب مصرفی از جنس آلومینیوم خالص و ضد آب و ضد زنگ با رنگ کوره ای بوده و در رنگ سفید موجود می باشد. کلیه یراق آلات مصرفی اعم از چرخ ها، دستگیره ها و … از جنس استیل ۳۰۴ یا برنج یا پلاستیک فشرده و ضد آب و ضد زنگ با ضمانت ۵ ساله هستند و در رنگ های کوره ای سفید و نقره ای مات موجود می باشند.

اتاق دوش | قیمت اتاق دوش

زیر دوشی

زیر دوشی صفحه ای پلاستیکی (ورق های پلیمری ABS با روکش رزین اکریلیک) یا سرامیکی است که در زیر فضای دوش در کف حمام نصب می شود تا فضای دوش را از سایر قسمت های حمام جدا نماید. زیر دوشی ها در ابعاد مشخص و استاندارد و در شکل های مربعی، مستطیلی و گرد و با ارتفاع های مختلف و مشخص ساخته می‌شوند.


اشتراک گذاری مطلب
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •