بهترین کابین دوش | آموزش شناخت بهترین حمام شیشه ای برای حمام منزل

اشتراک گذاری مطلب

بهترین کابین دوش | بهترین حمام شیشه ای

همان طور که می‌دانید کابین دوش ها یا همان حمام های شیشه ای در انواع، رنگ‌ها و مدل‌های گوناگونی تولید می‌شوند. آبشار کابین در بین تولید کنندگان کابین دوش در ایران دارای بیشترین تنوع در ساخت انواع کابین دوش و دور دوشی حمام می‌باشد؛ به طوری که کمتر کابین دوشی را می‌توانید در سایت‌های داخلی و خارجی پیدا کنید که این مجموعه قادر به تولید آن نباشد.

در کنار تمام خوبی‌هایی که داشتن تنوع زیاد برای مشتریان ما به وجود می‌آورد، گاهی سبب سردرگمی در انتخاب کابین دوش مورد نظر می‌شود و این سؤال در ذهن شما به وجود می‌آید که کدام کابین دوش بهتر است؟ و شما مدام به دنبال پیدا کردن بهترین کابین دوش در اینترنت، فروشگاه‌ها، کارگاه‌ها و … می‌گردید.

در انتها بعضی از مشتریان از روی سلیقه دست به انتخاب کابین دوش می‌زنند، بعضی‌ها با دانش فنی بالای خود قادر به یافتن بهترین جواب خواهند بود، دسته‌ای دیگر فریب افرادی را می‌خورند که سعی در بهتر نشان دادن محصول خود دارند و در نهایت، عده‌ای با مشاوره گرفتن از افراد منصف و متخصص به گزینه مناسب می‌رسند. با ما تماس بگیرید تا بتوانید از یک مشاوره عالی در این مورد بهره‌مند شوید.

حالا به نظر شما چرا شرکت آبشار کابین می‌تواند به شما بهترین مشاوره را ارائه بدهد؟ جواب خیلی ساده است. تولید کننده ای که فقط یک نوع محصول تولید می‌کند، قطعاً به شما خواهد گفت فقط این محصول برای فضای شما مناسب است. اما آبشار کابین قادر به تولید بیشتر مدل‌های کابین دوش، اتاق دوش و دوردوشی می‌باشد و برای ما فرقی ندارد که شما از کدام محصول این شرکت استفاده کنید. پس می‌توانیم بهترین کابین دوش را که مناسب فضای شماست، به شما معرفی کنیم. در واقع می‌توان گفت هر مدل از کابین دوش مناسب یک فضای خاص است و برای آن فضا تولید می‌گردد. پس هر مدلی از کابین دوش یا همان حمام شیشه ای می‌تواند بهترین گزینه باشد؛ به شرط آن که در جای مناسب خود به کار گرفته شود.

در این مقاله سعی داریم به شما بگوییم که چه مدلی از حمام شیشه ای برای چه فضایی بهتر است؟

حمام شیشه ای | قیمت پارتیشن دوش

قیمت کابین دوش

حمام شیشه ای | قیمت کابین دوش خانگی

دسته‌بندی کابین دوش

قبل از این که آموزش را شروع کنیم، باید کابین دوش ها را در چند دسته مختلف دسته‌بندی کنیم.

الف) از نظر نوع باز و بسته شدن درب

۱ ـ درب لولایی

۲ ـ درب کشویی (ریلی)

۳ ـ درب اتوبوسی (آکاردئونی)

۴ ـ درب سه لته (تاشو ـ جمع شدن دو درب روی هم)

ب) از نظر داشتن فریم آلومینیومی

۱ ـ فریم دار کامل

۲ ـ نیم فریم

۳ ـ بدون فریم (فریم لس)

ج) از نظر رنگ‌بندی ‌فریم

۱ ـ سفید

۲ ـ نقره‌ای مات

۳ ـ نقره‌ای براق (کروم)

۴ ـ طلایی مات

۵ ـ طلایی براق

۶ ـ زیتونی مات

۷ ـ مشکی

د) از نظر جنس و ضخامت دیواره‌ها و درب‌ها

۱ ـ شیشه سکوریت ۶ میل به صورت شفاف، مات کامل کارخانه‌ای و غیر کارخانه‌ای (سندبلاست شده) و مات طرح دار در رنگ‌های سفید، دودی، برنزی و …

۲ ـ شیشه سکوریت ۱۰ میل به صورت شفاف، مات کامل کارخانه‌ای و غیر کارخانه‌ای (سندبلاست شده) و مات طرح دار در رنگ‌های سفید، دودی، برنزی و …

۳ ـ طلق پلکسی گلاس ۳ میل به صورت شفاف، مات کامل مات طرح دار

کابین دوش

حمام شیشه ای | کابین دوش شیشه ای

دوردوشی حمام

چه مدلی از کابین دوش را باید انتخاب کرد؟

خب حالا باید دید چه مدلی از کابین دوش با چه ویژگی‌هایی برای چه فضایی مناسب است؟

کابین دوش های ریلی آب‌بندی خیلی بهتری نسبت به کابین دوش های لولایی دارند که دلیل آن نوع طراحی و حرکت درب می‌باشد که آب به بیرون از کابین دوش منتقل نمی‌شود. در بین کابین دوش های ریلی نیز کابین دوش های فریم دار دارای آب‌بندی ۱۰۰% بوده و کابین دوش های فریم لس و نیم فریم از آب‌بندی کمتری برخوردار هستند. البته شرکت آبشار کابین در این زمینه بسیار تلاش کرده و توانسته است این نوع از حمام های شیشه ای را نیز با آب‌بندی مناسب‌تری نسبت به نمونه‌های مشابه موجود در بازار عرضه نماید.

باز و بسته شدن درب حمام های شیشه ای ریلی فضایی را آشغال نکرده و تداخلی با دیگر اجزای حمام نخواهد داشت. به همین دلیل، این نوع از حمام های شیشه ای برای فضاهای کوچک مناسب هستند. در مقابل کابین دوش های لولایی برای فضاهای بزرگ مناسب می‌باشند؛ چرا که در این صورت اولاً باز و بسته شدن درب کابین دوش تداخلی با سایر اجزای حمام نخواهد داشت و دوم آن که آب دوش مستقیم به درب کابین دوش گرفته نخواهد شد و این از خارج شدن آب از قسمت درب جلوگیری خواهد کرد.

در مورد کابین دوش های صاف برای فضاهایی که عرض حمام در آن‌ها بین ۹۰ تا ۱۱۰ سانتیمتر است، بهتر است از کابین دوش های سه لته استفاده شود. روش کار در این مدل از حمام های شیشه ای به این صورت می‌باشد که عرض موجود به سه قسمت تقسیم شده و دو قسمت برای درب و یک قسمت برای ثابت در نظر گرفته می‌شود. به این ترتیب دو سوم از عرض حمام که بین ۶۰ تا ۸۰ سانتیمتر است، به درب اختصاص داده می‌شود و این عرض برای ورودی حمام شیشه ای عرض استانداردی است. این مدل از حمام های شیشه ای دارای آب‌بندی نسبتاً خوبی هستند.

در مورد کابین دوش های صاف برای محیط‌هایی که عرض کابین دوش کمتر از ۹۰ سانتیمتر است و امکان نصب کابین دوش لولایی به دلیل تداخل با اجزای دیگر حمام وجود ندارد، از کابین دوش های اتوبوسی (آکاردئونی) استفاده می‌شود که آب‌بندی نسبتاً خوبی هم دارند.

بنابراین در پاسخ به این سؤال که در بین کابین دوش های کشویی مدل فریم دار بهتر است یا بدون فریم؟ باید گفت اگر فضای حمام شما کوچک و آب‌بندی برای شما مهم است، از مدل فریم دار استفاده کنید. اما اگر شما حمامی بزرگ دارید و دوش با حمام شیشه ای فاصله نسبتاً زیادی دارد، از مدل فریم لس استفاده کنید.

خب حالا می‌خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که کابین دوش شیشه ای بهتر است یا طلقی؟ با چه ضخامتی؟

شیشه‌های مورد استفاده در کابین دوش از نوع سکوریت و تا حد بسیار بالایی ایمن هستند. پس می‌توانید با خیال راحت از کابین دوش های شیشه ای استفاده کنید. اما به نظر ما اگر بچه کوچک و شیطون در خانه دارید، برای این که ۱۰۰% خیالتان راحت باشد که خطری بچه شما را تهدید نمی‌کند، از مدل طلقی استفاده کنید.

در مورد ضخامت شیشه‌ها نیز باید گفت هر نوع کابین دوشی ضخامت شیشه مناسب و استاندارد خودش را دارد و نباید این ضخامت را کم یا زیاد کرد. این ضخامت استاندارد برای مدل‌های فریم دار و نیم فریم ۶ میل و برای مدل فریم لس ۱۰ میل است.

سؤال بعدی این است که ارتفاع کابین دوش باید چقدر باشد؟

ارتفاع استاندارد کابین دوش در تمام کشورها ۲ متر است و تمامی یراق آلات موجود در بازار بر مبنای این ارتفاع استاندارد طراحی و تولید شده‌اند. نظر ما هم این است که هیچ وقت اصرار به بیشتر کردن این ارتفاع نداشته باشید؛ چرا که با افزایش ارتفاع کابین دوش هم عمر یراق آلات کم می‌شود و هم بخار آب موجود در داخل کابین دوش از این محیط خار نشده و باعث ایجاد احساس خفگی می‌شود.

حالا وقت آن رسیده است که درباره رنگ‌بندی فریم‌ها و یراق آلات کابین دوش صحبت کنیم.

خب حتماً با خودتان می‌گویید این موضوع سلیقه‌ای است!!! بله سلیقه‌ای است و به رنگ کاشی‌ها، شیر آلات و تجهیزات فضای شما بستگی دارد تا هماهنگی بیشتری با محیط حمام شما داشته باشد. اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که رنگ‌های روشن نسبت به رنگ‌های تیره و رنگ‌های مات نسبت به رنگ‌های براق لک‌پذیری کمتری دارند و لک آب موجود بر روی آن‌ها کمتر دیده می‌شود.

و اما آخرین سؤال: شیشه شفاف یا مات کامل یا مات طرح دار؟

خب قطعاً انتخاب شیشه شفاف یا مات کامل یا مات طرح دار سلیقه‌ای است. اما بهتر است برای فضاهای کوچک از شیشه‌های شفاف یا شیشه‌های مات طرح دار با طرح‌های ساده و خلوت و برای فضاهای بزرگ از سلیقه خود استفاده کنید.

قیمت شیشه حمامی

قیمت حمام شیشه ای

حمام شیشه ای | کابین حمام

پارتیشن دوش وان و جکوزی


اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *